19 Aralık 2013 Perşembe

Bebekler İçin Örgü Babet Patik Modelleri

patık modellerı örgü babet yapılışı bebek babet yapılışı patik modelleri bebek patik yapımı Kız bebeklerin minik ayaklarına özel birbirinden şirin babet patik modellerini ve açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyorum.İster hediyelik örün isterseniz kızınız yada bir yakınınız için örün.Hadi bakalım hamarat hanımlar şimdiden size kolay gelsinsmile Bebekler İçin Örgü Babet Patik Modelleri babet2 1e5 Bebekler İçin Örgü Babet Patik Modelleri Yapılışı : Tabana ölçüsü kadar zincir çekilir. Etrafı ayak ölçüsünü kaplayacak kadar sık iğne ile çevirilir. Çevrildikten sonra yan kısımlar için tekrar aynı işlem yapılır. Bu sefer 8 sırada bir kez eksiltilir.
Yeşil Patik Süslemesi İçin : Pembe iplikle 10 zincir çekilir.1 sıra sık iğne yapılıp patiğin üst kısmına bant şeklinde iki yandan tığ yardımı ile ya da isteğe bağlı olarak dikilerek sabitlenir.
Sarı Patik Süslemesi İçin : Sarı iplikle 10 zincir çekilir. 2 sıra sık iğne yapılır. Bantın bir ucu patiğe sabitlenirken diğer ucunda 3 zincir çekilip ilk zincire batılıp ilik oluşturulur. Bu banttan 2 adet yapılıp patiğin üst kısmına 2 adet düğme dikilir ve bantlar çapraz bir şekilde dikilip düğmeler iliklerin içinden geçirilir.
Mor Patik Süslemesi İçin : Pembe iplikle 5 zincir çekilir. İlk zincire batıp çıkılarak bir küçük yuvarlak oluşturulur. Sonra 6 zincir çekip önce patiğe, daha sonra 6 zincirle dönülüp, orta yuvarlağa sık iğne ile sabitlenen 7 adet çiçek yaprağı oluşturulur. Çiçek yaprakları patik üzerine yarım ay şeklinde sabitlenir.

babet1 1ab Bebekler İçin Örgü Babet Patik Modelleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder