11 Ocak 2013 Cuma

Saç Kırıkları


Saç Kırıkları

Saç kırıkları ne kadar özen göstersek de sürekli karşılaştığımız bir sorun. Malesefki uçlar hassas olduğu için daha çabuk incelebiliyor. Özelliklede daha 1 ay olduysa kestirmeniz kuaförünüz fön çekerken bi ara gelinde kırıklarınızı alalım dediklerinde büyük bir hayal kırıklığıda saç kırıklığıyla birlikte geliyor. Daha yeni kestirmenize rağmen saçta hala kırık olması sizi epey bir üzüyordur. Büyük hayallerle uzatmaya çalıştığınız saçlarınız ve daha bir ay önce kestirdiğiniz saçlarınızda hala kırık olması nasıl yani ne kırıkmış kestir kestir gitmedi dedirtebiliyor. Bu gibi söylemlere çok fazla kulak asmayın bazı arkadaşlar saç düşmanı gibi davranabiliyor ve sürekli saçın kesilmesi ve kısalmasını istiyor gibi davranıyor.

Kırık maskesi 1:
Adaçayını demleyin ve saçlarınızı hafta bir bu su ile yıkayın. Saç kırılmalarına karşı saçlarınızı daha güçlü yapacaktır.
Saç Kırıkları, Saç Bakımı
Kırık maskesi 2:
Susam yağına ezilmiş bir avakado ekleyin azda zeytin yağı ekleyin ve saçlarınıza uçtan başlayarak sürün. Yarım saat kaldıktan sonra durulayın.
Kırık maskesi 3:
Hindistan cevizi yağını ve içerisine misket limon suyunu sıkın ve saç uçlarınıza maskeyi uygulayın saçlarınızda kırılmalar zamanla azalacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder